Bayburt Milli Eğitim Müdürü Tarafından Yardımcı Kaynak Kitaplar Dağıtıldı

Bayburt Milli Eğitim Müdürü Tarafından Yardımcı Kaynak Kitaplar Dağıtıldı

ABONE OL
16 Mayıs 2022 17:33
Bayburt Milli Eğitim Müdürü Tarafından Yardımcı Kaynak Kitaplar Dağıtıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Millî Eğitim Bakanlığı, LGS ve YKS’ye girecek öğrencilere destek olmak amacıyla hazırlanan çalışma kitaplarından 12 milyon bastırarak 8 ve 12. sınıf öğrencilerine ücretsiz olarak dağıtmaya başladı.

Millî Eğitim Bakanlığı, tüm eğitim kademeleri için öğrencilerin ek kaynak ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışma yaprakları, fasiküller, çalışma soruları, beceri temelli testler, LGS örnek ve YKS çalışma soruları gibi pek çok yardımcı kaynağı her ay düzenli olarak yayımlamaya devam ediyor. Bu kaynaklarla öğrencilerin yardımcı kaynak ihtiyacının ücretsiz giderilmesi amaçlanıyor. MEB, bu kapsamda şu ana kadar 24 milyon yardımcı kaynak kitabını öğrencilere dağıttı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hakan Tomar; Bakanlığımızın bu kaynaklar ile öğrencilerin derste işledikleri konuları pekiştirmelerini, uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi etmelerini ve öğrenme süreçlerine katkı sağlamayı amaçladığını belirtti. Sınav hazırlığındaki öğrencilerle sohbet ettikten sonra yardımcı kaynakların bir kısmını Bayburt Milli İrade Anadolu Lisesindeki 12. sınıf öğrencilerine bizzat teslim ederek yaklaşan sınavla ilgili öğrencilere şimdiden başarılar diledi. Öğrencilerimizde Yardımcı kaynaklarla ilgili olarak; çok beğendiklerini ve bu kaynakların kendilerine ulaşmasını sağlayan Milli Eğitim Bakanımız Sn Prof. Dr. Mahmut Özer’e teşekkürlerini ifade ettiler.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.