Bayburt Üniversitesi Beştepe’deki ‘Türk Futbol Tarihi Müzesi’ Açılış Törenine Davet Edildi

Bayburt Üniversitesi Beştepe’deki ‘Türk Futbol Tarihi Müzesi’ Açılış Törenine Davet Edildi

ABONE OL
18 Kasım 2022 20:33
Bayburt Üniversitesi Beştepe’deki ‘Türk Futbol Tarihi Müzesi’ Açılış Törenine Davet Edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Bayburt Üniversitesi Spor Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mehmet Yönal ve beraberindeki öğrenciler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde açılışı yapılan ‘Türk Futbol Tarihi Müzesi’nin tören davetlileri arasında yer aldı. 

Türkiye spor camiasından seçkin isimlerin davet edildiği açılış törenindeki sınırlı sayıda katılımcı arasında yer alan Bayburt Üniversitesi, temsil başarısını bir kez daha kanıtlamış oldu. Türk futbol tarihinin önemli anlarını, dönüm noktalarını ve başarılarını hatırlatan güzide eserlerin yer aldığı Müze tüm dünyanın dikkatini çekerken, Bayburt Üniversitesinin ilk konuklar arasında bulunması spor camiasındaki yerinin önemine işaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın töreni teşrifleri ve müzeyi gezmeleri esnasında özel bir ilgi gösterdiği Bayburt Üniversitesi, başarılarıyla takdir edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bayburt Üniversitesinin spor alanındaki ekol çalışmalarından söz eden Yönal, Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen ve öğrencilere iletilmek üzere tebrik mesajı aldı. Öğrencilerle de bir süre sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, günün anısına formaları imzaladı. 

Böylesine seçkin bir organizasyonda spor camiasından az sayıda seçkin konuk arasında yer almanın önemine dikkat çeken Yönal, “Spor camiasında temsil, büyük şampiyonalar dışında ancak bu tarz büyük organizasyonlarla mümkündür. Bugün çok az üniversiteye nasip olacak tarihi bir ana şahitlik ettik. Öğrencilerimiz için de unutulmaz bir deneyimdi. Spora gönül vermiş bir dünya liderinin ilgisine ve beğenilerine mazhar olmak bizler için paha biçilemez bir duyguydu. Üniversitemizi gururla temsil ettik ve Sayın Cumhurbaşkanımızdan tebrik aldık. Zatıallerini Üniversitemize davet ettik. Umarım Sayın Cumhurbaşkanımızı Üniversitemizde misafir etme ayrıcalığını da yaşarız” dedi.  

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.