Bayburt Üniversitesi Öğrencileri Yüz Yüze Sınav İçin Tepki Açıklaması

Bayburt Üniversitesi Öğrencileri Yüz Yüze Sınav İçin Tepki Açıklaması

ABONE OL
12 Mayıs 2023 00:34
Bayburt Üniversitesi Öğrencileri Yüz Yüze Sınav İçin Tepki Açıklaması
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Sakarya Üniversitesi (SAÜ) öğrencilerinin yüz yüze sınav tepkisi sonrasında Üniversite Senatosu sınav şeklini gözden geçirme kararı almıştı. SAÜ’deki gelişmeleri yakından takip eden Bayburt Üniversitesi öğrencileri haber69bayburt.com’a ulaşarak, “Sesimizi kimse duymuyor. Bize de yardımcı olun lütfen” diyerek seslerini duyurmaya çalıştı.

ÖĞRENCİLER MAĞDUR

SAÜ’de online eğitim kararı nedeniyle birçok öğrenci memleketine dönmüştü. Ancak üniversite yönetimi sınavların yüz yüze yapılacağı yönünde açıklama yapınca öğrenciler duruma tepki göstererek kararın gözden geçirilmesini talep etmişti. Haber69bayburt ısrarlı haberleri ve şehir erklerinin devreye girmesiyle yüz yüze sınav kararının SAÜ Senatosu’nda görüşülmesine karar verilmişti.
Sakarya’daki gelişmeleri yakından takip eden Bayburt Üniversitesi öğrencileri bizlere ulaşarak, seslerinin duyurulmasını istedi.

“KİMSE BİR ŞEY YAPMIYOR”

Bayburt Üniversitesi öğrencileri, “Sesimizi kimse duymuyor. Twitter’da her yerde sesimizi duyurmaya çalıştık ama kimse bir şey yapmıyor. Siz gençlerin sesi olun lütfen. Sakarya Üniversitesi’ni haber yapmışsınız. Bize de yardımcı olun lütfen. Yaşanan deprem hepimizi çok üzdü. Çoğumuz hala yaşanan asrın felaketinin etkisindeyiz. Online kararı verildiğinde memleketlerimizden kalkıp geldik eşyalarımızı almaya. Maalesef hepimiz yakın değiliz, memleketi çok uzak olanlar var” diye belirtti.

“LÜTFEN SESİMİZİ DUYUN”

Öğrenciler, “Finallerin yüz yüze olması ve 1-2 hafta için oraya geri çağırılmamız bizi maddi manevi sıkıntıya sokacak, ki şimdiden etkisini yaşıyoruz. Çünkü hepimizin belli biz düzeni var ve online eğitime göre ayarladık düzenimizi. Biz öğrenciler şuan çok mağdur durumdayız. Lütfen sesimizi duyun” ifadelerine yer verdi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.