Bayburt Üniversitesi TÜBİTAK Öğrenci Projelerinde 2022 Yılını Rekor Başvuruyla Kapattı

Bayburt Üniversitesi TÜBİTAK Öğrenci Projelerinde 2022 Yılını Rekor Başvuruyla Kapattı

TÜBİTAK'ın 2209-A Üniversite Öğrencileri Bilimsel Araştırma Projeleri Destek Programı 2022 yılı birinci döneminde başvurduğu 252 projeden 96'sı kabul edilen ve Türkiye genelinde 11. sıraya yükselen Bayburt Üniversitesi, ikinci dönem çağrısına 300 projeyle başvurarak kendi rekorunu geliştirdi.

ABONE OL
24 Ocak 2024 06:39
Bayburt Üniversitesi TÜBİTAK Öğrenci Projelerinde 2022 Yılını Rekor Başvuruyla Kapattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Türkiye’deki Üniversiteler arasında belirgin bir sıralama ölçütü olan TÜBİTAK 2209-A öğrenci projelerinde her başvuru döneminde çıtayı yükselten Bayburt Üniversitesi, 2022 birinci dönem sonuçlarında 22 sıra birden yükselerek Türkiye’deki 182 üniversite arasında 11. sırayı elde ederek gösterdiği başarısını, daha yükseğe taşımak  için başvuru rekorunu kırdı. 252 başvuruyla kırılan geçtiğimiz dönem rekorunun getirdiği sıralama başarısını aşmak amacıyla kapsamı genişletilen Proje Seferbirliği çerçevesinde 300 başvuruya ulaşıldı. Başvuru rekorunu kırmak için başlatılan altyapı ve hazırlık çalışmalarının sonuç vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, “Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen’in projeler vizyonu tüm aile üyelerimiz arasında paylaşılan bir hedefe dönüştü. Rektörümüzün vizyonunun üzerine kendilerinden bir şeyler ekleyen tüm akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz, kendi koydukları hedeflere ve rekorlara yönelik proje odaklı eylemler geliştirdiler. Rekor, bizim değil öğrencilerimizin koyduğu bir hedefti ve biz bu hedefi teşvik ettik. Niceliği nitelikle destekleyen bu proje vizyonu ile daha fazla başarının geleceğinden eminiz.” dedi.

Türkiye Yüzyılına adım adım yaklaşırken, Cumhuriyetin yüzüncü yılında TÜBİTAK 2209-A öğrenci projeleri kategorisinde ilk 10’a girme hedefini duyuran Rektör Türkmen, “Kısa bir süreye büyük hazırlıklar, hayaller ve başarılar sığdırdık. Teknoloji Transfer royalbeto.com Ofisimiz öncülüğünde başlattığımız Proje Seferbirliği, Üniversitemizin bilim camiasındaki saygınlığını perçinledi. Bugün, birçok üniversitenin proje hareketliliğine esin oluyoruz. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri için bolca projeye ve amaçlara yönelik ortaklıklara ihtiyacımız var. İlerleyen dönemde hedefimiz, üniversiteler arası projeler geliştirmek. Bunu da başaracağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.