Bayburt Üniversitesinden Bir Sportif Başarı Daha

Bayburt Üniversitesinden Bir Sportif Başarı Daha

Bayburt Üniversitesi Bowling kategorisi kız ve erkek grubu temsilcileri, 25- 26 Haziran 2022 tarihleri arasında Samsun’da düzenlenen Türkiye Yıldızlar ve Gençler Kulüpler Arası Bowling Şampiyonasına damga vurdu.

ABONE OL
28 Haziran 2022 13:20
Bayburt Üniversitesinden Bir Sportif Başarı Daha
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Bayburt Üniversitesi Spor Kulübü, Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü öğretim elemanlarından Arş. Gör. Umut Diyar Gök antrenörlüğünde, Rümeysa Deligöz, Medine Çakır, Şürzan Hamidanoğlu ve Ömer Faruk Kul’dan oluşan gençler takımı ile şampiyonaya katılım sağladı. Erkeklerde Şurzan Hamidanoğlu gençler kategorisini üçüncülük derecesiyle tamamlayarak  şampiyonada büyük bir başarı elde etti.

Bayburt Üniversitesi, kulüp olarak ise Bowling Şampiyonası genel sıralamasını dördüncü olarak tamamladı.

Takımın şampiyonadaki başarısını değerlendiren, Dünya Bocce Konfederasyonu ile Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanlığını yürüten Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, “Üniversitemiz öğrenci odaklı olma konusunda emin adımlarla ilerlerken öğrencilerimizin ve öğrenci adaylarımızın hem akademik hem de sosyal, kültürel ve sportif alanlarda aktif olmalarını önemsiyoruz. Şampiyonada başarı elde eden temsilcilerimizi, antrenörümüzü ve emeği geçenleri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.