Bayburt’ta “Matematik Seferberliği” Projesi İş Birliği Protokolü İmzaları Atıldı

Bayburt’ta “Matematik Seferberliği” Projesi İş Birliği Protokolü İmzaları Atıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla mart ayında “Matematik Seferberliği” başlatıldı.

ABONE OL
15 Haziran 2022 09:33
Bayburt’ta “Matematik Seferberliği” Projesi İş Birliği Protokolü İmzaları Atıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve üniversiteler ile ortak yürütülecek projede matematiğin soyut bir ders olmaktan çıkarılması ve günlük yaşam becerilerine uyarlanarak kalıcı ve severek öğrenmenin sağlanması amaçlanıyor.

Bu kapsamda Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bayburt Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan projeyi desteklemek ve üniversite ile milli eğitim arasında daha etkili bir çalışma ortamı oluşturmak için tarafların mutabakatıyla “Matematik Seferberliği” üzerine iş birliği protokolü imzalandı.

Matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak kolaylaştırmak amacıyla “Her Yerde Matematik” anlayışıyla başlatılan seferberlik için daha önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki öğretmenler ve Bayburt Üniversitesindeki öğretim üyelerinin de katıldığı toplantılar yapıldı. Bu toplantılar neticesinde alınan kararlar doğrultusunda Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bayburt Üniversitesi tarafından ortak bir protokol metninde anlaşma sağlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hakan Tomar ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, “Matematik Seferberliği” için alınan kararlar ve oluşturulan protokol gereği Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bayburt Üniversitesi arasındaki iş birliğinin daha etkili şekilde sürmesi için ortaklaşa hazırlanan protokol metnini imzaladılar.

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, imza töreninde iki kurum arasındaki iş birliğini çok önemsediklerini ve Bayburt Üniversitesi olarak bu projeye her türlü katkıyı yapmaktan memnun olacaklarını ifade ederek böyle bir çalışmayı hayata geçirme konusunda kararlılık gösteren İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hakan Tomar’a ve tüm öğretmenlere teşekkür etti.

Ayrıca karşılıklı olarak kurumların güçlerini birleştirip Bayburt genelinde eğitim gören tüm çocukları matematikte en üst seviyeye çıkaracak her türlü çalışmayı hayata geçirmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hakan Tomar, Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı “Matematik Seferberliği” ile öğrencilerin matematiği daha fazla seveceklerine inandığını belirterek projenin hayata geçirilmesinde öncülük eden Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer’e şükranlarını arz etti.

“Matematik Seferberliği” kapsamında Bayburt Üniversitesi ve Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki anlaşmanın hayırlara vesile olmasını dileyerek desteklerinden ötürü Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen’e, protokolün hazırlanmasına katkı sunan öğretim üyeleri ve öğretmenlere teşekkür eden Ahmet Hakan Tomar, protokolün uygulanmasına destek olacak her kesime başarılar diledi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.