Bayburt’ta Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Bayburt’ta Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin Bayburt’ta huzur ve güven ortamında geçmesi için Vali Mustafa Eldivan’ın başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı gerçekleşti.

ABONE OL
30 Mart 2024 14:57
Bayburt’ta Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin Bayburt’ta huzur ve güven ortamında geçmesi için Vali Mustafa Eldivan’ın başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı gerçekleşti.

Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER)’de yapılan toplantıda; seçimlerle ilgili genel esaslar, seçim öncesi, sırası ve sonrasında alınacak güvenlik tedbirleri, uyulması gereken yasal sorumluluklar ve seçim günü yasakları ile ilgili konular görüşüldü.

Toplantıda Vali Eldivan, seçimlerin Bayburt’ta huzur ve güven içerisinde yapılması için her türlü güvenlik tedbirinin alındığını belirterek şunları söyledi:

“31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçim sürecinin Bayburt’umuzda güven ve huzur içerisinde geçmesi için gerekli tedbirleri alıyoruz. Polis ve Jandarma teşkilatımız seçim öncesi ve seçim sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili çalışmayı hassasiyetle yürütüyorlar. Seçimin sıhhat ve selametini sağlayarak oy verme günü ve sonrasında herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için bütün birimlerimiz görevleri başında olacaklardır. Bayburt’umuza yakışır bir şekilde seçim ortamından çıkacağımıza inancım tamdır.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.