Bayburt’ta SOLOTÜRK’ten Aslını Aratmayan Prova Uçuşu

Bayburt’ta SOLOTÜRK’ten Aslını Aratmayan Prova Uçuşu

ABONE OL
1 Ağustos 2022 19:57
Bayburt’ta SOLOTÜRK’ten Aslını Aratmayan Prova Uçuşu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi SOLOTÜRK, Bayburt’ta gerçekleştirdiği gösteri uçuşuyla nefesleri kesti.

Bu yıl Bayburt Belediyesi ve Bayburt Valiliği tarafından organize edilen Dede Korkut 26. Uluslararası Kültür ve Sanat Şölenlerine davetli olan ve 18-24 Temmuz tarihlerinde yurt dışı görevi nedeniyle Bayburt gösteri uçuşunu erteleyen SOLOTÜRK, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in talimatıyla bugün saat 14.00’te şehrimiz üzerinden uçuşunu gerçekleştirdi.

Bayburt Valisi Sayın Cüneyt Epcim, Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci ve vatandaşların Saray Bahçesi Kent Meydanından takip ettiği gösteride, uçak pilotu Hv. Plt. Bnb. Murat Bakıcı tarafından yapılan akrobasi hareketleri, yoğun ilgi gördü.

İzleyenlerin alkışlarla destek verdiği ve cep telefonlarına kaydettiği SOLOTÜRK gösteri uçuşu yaklaşık 30 dakika sürdü.

Yaptıkları akrobasi hareketleriyle Bayburt semalarını renklendiren SOLOTÜRK ekibi, gösterinin ardından Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci’yi makamında ziyaret etti.

Uçuş Emniyet Subayı Hv. Plt. Bnb. Emre Mert, Halkla İlişkiler Subayı Üstğm. Alper Şen ve Sosyal Medya Uzmanı Emrah Aslantepe’yi makamında ağırlayan Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, nefesleri kesen gösteri için teşekkür ederek SOLOTÜRK ekibine plaket verdi.

SOLOTÜRK ekibi de misafirperverliğinden ve Bayburt halkının gösterdiği yoğun ilgiden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezciye imzalı SOLOTÜRK fotoğrafı takdim ettiler.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.