Bayburt’ta Talebe Dergisi Yayın Hayatına Başladı!

Bayburt’ta Talebe Dergisi Yayın Hayatına Başladı!

Bayburt’ta fikir, tasarım, oluşum ve basım aşamaları öğrenciler tarafından yürütülen “Talebe Dergisi” yayın hayatına başladı.

ABONE OL
7 Mart 2024 23:21
Bayburt’ta Talebe Dergisi Yayın Hayatına Başladı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Bayburt’ta fikir, tasarım, oluşum ve basım aşamaları öğrenciler tarafından yürütülen “Talebe Dergisi” yayın hayatına başladı.

Genel Yayın Yönetmenliğini Mehmet Asif Alan’ın ve Yazı İşleri Müdürlüğünü Yunus Emre Camadan’ın yaptığı dergi süreli yayın hüviyetinde ISSN (Uluslararası Standart Süreli Yayın Numarası) 3023-4816 ile yayım tahsisi yapılmıştır.

Dergi adına açıklamada bulunan Mehmet Asif Alan, “Tarih boyunca kendi toprakları ve inançları için mücadele eden, kimliklerini koruyan, değerlerini yaşatan bir milletin fertleri olarak, bin yıllardır ayakta duruyoruz. Bu coğrafyada kendi kimliğimizi muhafaza eden, tarihimizi, kültürümüzü ve inançlarımızı geleceğe taşıyan büyük bir millet olmanın sorumluluğunu yaşıyor ve taşıyoruz.

Gençler olarak, tarihimize ve kültürümüze bağlılığımızı yükseltmek için Talebe Dergisi’nin ilk sayısını sunmanın kıvancını yaşıyoruz. Bu özel sayıda, Doğu Türkistan ve Kudüs konularını ele alarak, insan haklarına saygı göstermek, zorlukları ve adaletsizlikleri hatırlamak ve bu konularda farkındalık oluşturmak ve bu farkındalık sayesinde sesimizin ve sözümüzün ulaştığı yerlerde ateş kuleleri vazifesi icra etmek istiyoruz.

Coğrafyamızda kargu vazifesi görecek olan Talebe Dergisi, Bayburt’umuzdan kadim Anadolu’ya oradan Dünya’ya açılarak gençliğimizin milli ve manevi değerlerine olan bağlılığını yükselterek, Doğu Türkistan ve Kudüs konularını ele alıp ilk vazifesini gerçekleştirecektir. Bu özel sayıda, Doğu Türkistan’da ve Kudüs’te yaşanan zulmü ve haksızlıkları hatırlatmak istiyoruz.” dedi.

Dergiye eser gönderimi için bağlantıya gidiniz

Bağlantı: https://forms.gle/dKjJXG4n6LHqwuk37

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.