Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı DOKKAF’22 Sona Erdi

Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı DOKKAF’22 Sona Erdi

ABONE OL
7 Mart 2022 13:22
Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı DOKKAF’22 Sona Erdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda ve Karadeniz Teknik Üniversitesinin (KTÜ) ev sahipliğinde Trabzon’da düzenlenen 3. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı (DOKKAF’22) sona erdi.

Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadı’nda dün başlayan fuara, , Bayburt, Artvin Çoruh, Rize Recep Tayyip Erdoğan, Gümüşhane, Avrasya, Trabzon ve Giresun Üniversitesinden binlerce öğrenci katıldı.

Meslek odaları, kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşları ile KOBİ’lerin de yer aldığı fuarda öğrenciler, iş verenlerle birebir görüşmeler yaparak, yüz yüze mülakata girip, kendilerini tanıtma ve firmaları tanıma fırsatı buldu.

Her bölümden öğrencilere ve mezunlara yönelik yüzlerce firmanın yer aldığı, mezun ve mezun adaylarının iş imkanı, öğrencilerin staj imkanı bulabildikleri fuarda 260’ın üzerinde kurum ve kuruluş yer aldı. İki gün boyunca devam eden fuar, Bayburt Üniversitesinden yaklaşık 3 yüz öğrenci ile birlikte paydaş üniversitelerden 20 bine yakın öğrenci tarafından ziyaret edildi.

Bayburt Üniversitesi öğrencileri fuarda kamu kurumları, özel sektör ve KOBİ’ler başta olmak üzere birçok firma yetkilileriyle görüşmeler gerçekleştirdi. Sunumlar, seminerler, söyleşiler, eğitim programları, atölye çalışmaları ile kariyer ve iş dünyasına yönelik bilgilendirme toplantılarına da katıldılar.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.