KUDAKA, ‘2024 Yılı Fizibilite Destek Programı’nı Açıkladı

KUDAKA, ‘2024 Yılı Fizibilite Destek Programı’nı Açıkladı

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın bölgedeki paydaşların, yerel ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek ve yerel kalkınma kapasitesini artırıcı faaliyetlerine destek sağlamak için uygulamayı planladığı 2024 Yılı Fizibilite Desteği Programı ilan edildi.

ABONE OL
20 Şubat 2024 23:24
KUDAKA, ‘2024 Yılı Fizibilite Destek Programı’nı Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın bölgedeki paydaşların, yerel ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek ve yerel kalkınma kapasitesini artırıcı faaliyetlerine destek sağlamak için uygulamayı planladığı 2024 Yılı Fizibilite Desteği Programı ilan edildi.

2024 Yılı Fizibilite Desteği Programının Amacı

Bölgenin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölgenin yenilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine ve yapılması muhtemel yatırımlara ilişkin ihtiyaç duyulacak fizibilite çalışmalarının ve “Sonuç Odaklı Programlar” kapsamında güdümlü proje desteği verilmesi planlanan projelere tahsis edilen kamu kaynağının etkin kullanılması için fizibilite çalışmalarının yapılması amaçlanmaktadır.

2024 Yılı Fizibilite Desteği Programının Öncelikleri

  1. Turizmin Geliştirilmesi
  2. Et, Süt ve Arıcılık Sektörlerinin Geliştirilmesi
  3. Tabi Kaynaklar ve Yapı Malzemeleri Sektörlerinin Geliştirilmesi
  4. Afet Risk Yönetimi
  5. Yerel Kalkınma Fırsatları

2024 Yılı Fizibilite Desteği Programının Bütçesi ve Süresi

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı 2024 yılı bütçesinden Fizibilite Desteği Programı için ayrılan toplam yıllık tutar 4 Milyon TL’dir. Bu program çerçevesinde projelere Ajans tarafından sağlanacak asgarî destek tutarı 150 Bin TL, azamî destek tutarı ise 750 Bin TL’dir. Program kapsamında azamî proje süresi 12 aydır.

2024 Yılı Fizibilite Desteği Programı Başvuru Süreci

Bu programda her bir fizibilite teklifi Ajansa ulaştığı tarihten itibaren en fazla bir ay içerisinde teknik ve mali açıdan değerlendirilecek ve başarılı bulunan başvurular destek kararı için ilk toplantısında gündeme alınarak onaylanmak üzere Yönetim Kuruluna sunulacaktır. Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulunun vereceği destek kararları neticesinde program için ayrılmış olan destek bütçesinin başarılı bulunan tekliflere tahsis edilmesinden sonra başvuru kabulüne son verilecektir.

Başvuru Formu ve başvuru için talep edilen diğer belgeler www.kudaka.ka.gov.tr ve www.kaysuygulama.sanayi.gov.tr adreslerinden ulaşılacak olan Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden elektronik ortamda doldurulacaktır.

Destek taleplerinin KAYS üzerinden tamamlanması ve onaylanması için son tarih 22 Aralık 2024’ tür. Taahhütnameler ise e-imzalı ya da ıslak imzalı olarak 31 Aralık 2024 tarihi mesai bitimine (18.00) kadar Ajansa sunulmalıdır. Başvurular taahhütnamelerin teslim edilmesi ile birlikte tamamlanmış olacaktır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.