KUDAKA Tarafından 120 Genç İstihdamı İçin Sözleşme İmzalandı

KUDAKA Tarafından 120 Genç İstihdamı İçin Sözleşme İmzalandı

ABONE OL
20 Mayıs 2023 09:59
KUDAKA Tarafından 120 Genç İstihdamı İçin Sözleşme İmzalandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Bayburt, Erzincan ve Erzurum illerinde uygulanacak proje ile 120 gencin istihdama katılımları sağlanacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler İçin İşgücü Piyasasını Destekleme Programı (Neet Pro)” isimli AB programına KUDAKA tarafından sunulan ve 120 gencin meslek edinmesini hedefleyen 8 milyon 500 bin TL bütçeli “TRA1 Neets Youth” isimli projenin destek sözleşmesi imzalandı.

Bayburt, Erzincan ve Erzurum illerinde uygulanacak proje kapsamında bölgede yer alan mesleki eğitim merkezlerinin altyapısı güçlendirilerek söz konusu merkezlerde 120 gencin mesleki eğitimlerini tamamlayıp istihdama katılımları sağlanacaktır.

Mesleki eğitimlerin yanı sıra; bölgemizde herhangi bir örgün veya yaygın eğitim programına devam etmeyen ve istihdam edilmemiş olan gençlere yönelik alınması gereken aksiyon planları tasarlanacak ve kişisel gelişim, takım çalışması, iletişim, stres yönetimi, iş sağlığı ve iş arama süreçlerine yönelik CV hazırlama teknikleri gibi eğitimleri de almaları sağlanacaktır. Bu bağlamda lise ve üniversite öğrencilerine yönelik İŞKUR ortaklığı ile bilgilendirici seminerler düzenlenecektir.

Projenin tamamlanmasıyla birlikte 120 kişinin tekstil/hazır giyim sektöründe nitelikli işgücü olarak istihdam edilmesi planlanmaktadır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.