KUDAKAF’23, Yoğun Katılımla Erzurum’da Başladı

KUDAKAF’23, Yoğun Katılımla Erzurum’da Başladı

Bayburt Üniversitesinin Paydaşı Olduğu Kuzeydoğu Anadolu Bölgesel Kariyer Fuarı (KUDAKAF’23), Yoğun Katılımla Erzurum’da Başladı.

ABONE OL
19 Aralık 2023 20:35
KUDAKAF’23, Yoğun Katılımla Erzurum’da Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Bayburt Üniversitesinin Paydaşı Olduğu Kuzeydoğu Anadolu Bölgesel Kariyer Fuarı (KUDAKAF’23), Yoğun Katılımla Erzurum’da Başladı.

Bölgesel kalkınmanın temel taşlarından biri olarak ön plana çıkan Kuzeydoğu Anadolu Bölgesel Kariyer Fuarı (KUDAKAF’23), Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğünde ve Atatürk Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Erzurum’da başladı. Bayburt Üniversitesinin de aralarında olduğu, bölgedeki 7 üniversitenin paydaşlığıyla Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde 18-19 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan bu önemli kariyer organizasyonun ilk gününe yaklaşık 20.000 öğrenci katıldı.

Bayburt Üniversitesi, Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinasyonunda yaklaşık 3.000 öğrenci ile katkı sunacağı fuarda en yoğun ve etkileyici katılım performansı gösteren üniversiteler arasında yer aldı. Sabahın ilk saatlerinden itibaren otobüslerle fuar alanına hareket eden öğrenciler, sektörün önde gelen firmalarının temsilcileriyle etkileşimde bulundular ve fuara özel etkinliklere katıldılar. Bayburt Üniversitesi aynı zamanda fuara; 1 ana sponsor, 5 bronz sponsor ve 8 kurum/kuruluş katkısıyla destek vererek etkinliklerin tasarımında aktif bir rol oynadı. Ayrıca 4 fuaye alanı ana etkinliği, 2 adet salon etkinliği ve stant faaliyetleri ile öğrencilerin verimli bir gün geçirmesini sağlayan Bayburt Üniversitesi, birçok öğrencinin etkileşimler geliştirmesine de aracılık etti. Bayburt Üniversitesinin fuar alanındaki standını, T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim ATAY, Rektör Prof. Dr. Mutlu TÜRKMEN, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü PEKMEZCİ ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş BÜLBÜL ve liderliğindeki bir heyetin yanı sıra diğer paydaş üniversitelerin rektörleri ziyaret etti. Etkinliğin ikinci ve son gününde Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinasyonunda fuar alanına akın edecek olan öğrenciler, kariyerlerini şekillendirecek olan yeni deneyimlere yelken açacaklar.

Fuarın ilk gününe ilişkin deneyimlerini paylaşan Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bünyamin ALIM, “Bu başarılı organizasyonda Üniversitemize desteklerini esirgemeyen başta Bayburt Valisi Sayın Mustafa ELDİVAN Beyefendi’ye, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Mutlu TÜRKMEN’e, Bayburt Belediye Başkanı Sayın Hükmü PEKMEZCİ’ye ve destek veren tüm İl Protokolüne teşekkürlerimizi sunarız. Fuar katkımızın ana sponsorluğunu üstlenen Bayburt Grup’a, öğrencilerimizin meslekî ve sosyal sermayelerinin gelişimi her söz konusu olduğunda sundukları koşulsuz destek için de minnettarız. Ayrıca, yoğun ve yorucu bir süreç içeren hazırlık safhalarında tüm detayları titizlikle hazırlayan çalışma arkadaşlarıma ve öğrencilerimize de yürekten teşekkür ederim. Katılımcılara geniş kariyer olanakları sunan bu fuar, sektörel liderlerle buluşma fırsatı tanıyarak öğrencilere ve iş arayışındaki bireylere yönelik yeni kapılar araladı. KUDAKAF’23, bölgenin potansiyelini keşfetmek isteyenleri bir araya getirerek, kariyer hedeflerini netleştirmek ve iş dünyasıyla bağlantı kurmak isteyenlere zengin bir deneyim vadediyor. Öğrencilerimiz bu önemli etkinliğin tüm etkileşim alanlarında yer alarak kariyer hedeflerini güçlendirecek tecrübeler elde ettiler. Yarın da aynı ilgi ve heyecanla fuar alanında yer alacağız.” dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.