Ömer Gökalp Görgülü Biriktirdiği Paraları Deprem Bölgesine Bağışladı

Ömer Gökalp Görgülü Biriktirdiği Paraları Deprem Bölgesine Bağışladı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 il de yıkıma sebep olan depremin ardından tüm Türkiye yardım için seferber olurken Bayburt halkı da deprem bölgesine yardımda bulunmaya devam ediyor.

ABONE OL
9 Şubat 2023 23:55
Ömer Gökalp Görgülü Biriktirdiği Paraları Deprem Bölgesine Bağışladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Bayburt Belediyesi’nin başlattığı ve Bayburt halkının yoğun ilgi gösterdiği kampanyada şimdiye kadar 25 kamyon yardım malzemesi yola çıkarken Bayburtlu küçük çocuk Ömer Gökalp Görgülü kumbarasında biriktirdiği paraları bölgeye ulaştırılması için Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’ye teslim etti. Minik Ömer’in bu hareketi  kalpleri ısıtırken duygusal anlar yaşandı.

Kumbarayı teslim alan Belediye Başkanı Pekmezci yaptığı açıklamada Ömer Gökalp Görgülü’yü bu hareketinden dolayı tebrik ederek “ Sevgili yavrumuz Ömer yaptığı anlamlı hareketle milletimizin sadece büyüklerinin değil çocuklarımızın da zor zamanlarda millet olmanın gereğini bilerek büyüdüklerinin bir göstergesidir. Tüm Bayburt halkının olduğu gibi Ömer’in de emaneti emanetimizdir. Depremzedelerimize en kısa sürede ulaştıracağız.” İfadelerini kullandı.

Televizyonda çocukların üşüdüğünü ve ağladıklarını görünce çok üzüldüğünü belirten Ömer Gökalp Görgülü ise kendisinin de onlara destek olmak adına kumbarasında biriktirdiği tüm parasını bağışladığını söyledi. 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.