“World Scientist and University Rankings 2022” Listesinde Bayburt Üniversitesinden 25 İsim Yer Aldı

“World Scientist and University Rankings 2022” Listesinde Bayburt Üniversitesinden 25 İsim Yer Aldı

ABONE OL
26 Mart 2022 20:27
“World Scientist and University Rankings 2022” Listesinde Bayburt Üniversitesinden 25 İsim Yer Aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen ile birlikte Bayburt Üniversitesinden yirmi beş isim; gerçekleştirdikleri çalışmalarla “World Scientist and University Rankings 2022” (Dünya Bilim İnsanı ve Üniversite Sıralaması 2022) listesinde yer almayı başardı.

Google Akademik’teki H-index ile i10 indeks puanlarına ve atıflara dayalı olarak bilim insanlarının toplam ve son beş yıllık verimlilik katsayılarını gösteren ilk ve tek çalışma olan “AD Bilimsel İndeksi”, “World Scientist and University Rankings 2022 listesini yayımladı.

Uluslararası sıralama kuruluşu AD Scientific Index’in, Google Akademik açık profillerine göre dünyadaki üniversiteleri ve bilim insanlarını, H indeks, i10 indeks ve atıf sayısını baz alarak yıllara göre sıraladığı “AD Scientific Index-2022” raporunda, araştırmaya dahil edilen Dünyadaki 838 bin 413 bilim insanın bulunduğu listede Bayburt Üniversitesinden 25 isim yer alarak büyük bir başarıya imza attılar.

Toplam 216 ülke, 15.159 üniversite ve 838.413 bilim insanının ve bu listede ülkemizden 18.152 akademisyenin bulunduğu sıralamalarda, ülkemizde ilk %20’de Bayburt Üniversitesinden bilim insanları da yer aldı.

Göstermiş oldukları başarılarından dolayı listede yer alan akademisyenleri tebrik eden Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, “Dünya Bilim İnsanı ve Üniversite Sıralaması 2022 listesinde üniversitemizden 25 bilim insanımız yer aldı. Üretkenlikleriyle bu başarıya katkı sunan öğretim üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu akademisyenlerimizin sayısının her geçen yıl daha da artacağına inanıyorum. Akademisyenlerimizin gösterdikleri başarı üniversitemizin yükselişine de katkı sunuyor. Her geçen yıl gözle görülür bir yükseliş sergileyen Üniversitemizde, topluma faydalı olmaya ve üretmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Bayburt Üniversitesi ve akademisyenlerinin yer aldığı “World Scientist and University Rankings 2022” ilişkin detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden de ulaşılabilir.

Üniversitemizin Sıralaması:

https://www.adscientificindex.com/university-ranking/?con=&tit=&q=bayburt

Akademisyenlerimizin Sıralaması:

https://www.adscientificindex.com/?con=&tit=&q=bayburt

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.