Yaşar Güler, Bayburt Üniversitesi’nde Gençlerle Bir Araya Geldi

Yaşar Güler, Bayburt Üniversitesi’nde Gençlerle Bir Araya Geldi

Bayburt Üniversitesi, Millî Savunma Bakanı Güler'in Gençlik Buluşmasına Ev Sahipliği Yaptı. Üniversite Aktif Genç Liderler Öğrenci Topluluğunun (ÜNİAK) düzenlediği "Gençlik Aşkıyla Bayburt" etkinliğinde öğrencilerle bir araya gelen Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türkiye Yüzyılının millî savunma vizyonunu, millî teknoloji hamlesini ve savunma sanayii programını paylaştığı gençlerin yönelttiği soruları içtenlikle yanıtladı.  

ABONE OL
22 Mart 2024 18:01
Yaşar Güler, Bayburt Üniversitesi’nde Gençlerle Bir Araya Geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Bayburt Üniversitesi, Millî Savunma Bakanı Güler’in Gençlik Buluşmasına Ev Sahipliği Yaptı. Üniversite Aktif Genç Liderler Öğrenci Topluluğunun (ÜNİAK) düzenlediği “Gençlik Aşkıyla Bayburt” etkinliğinde öğrencilerle bir araya gelen Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türkiye Yüzyılının millî savunma vizyonunu, millî teknoloji hamlesini ve savunma sanayii programını paylaştığı gençlerin yönelttiği soruları içtenlikle yanıtladı.  

Bir dizi ziyaret için memleketi Bayburt’u teşrif eden Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Fuat Sezgin Konferans Salonunda düzenlenen “Gençlik Aşkıyla Bayburt” programında buluştuğu genç öğrencilerin coşkulu karşılaşmasıyla salona giriş yaptı. TeknoFest gençliğinin gözdesi olan savunma sanayiinin baş mimarları arasında yer alan Bakan Güler’i sabırsızlıkla bekleyen öğrenciler, tanıtım videolarını ve marşları heyecanla takip ettiler. Sözlerine, Bayburt Üniversitesinin son dönemlerdeki proje ve spor başarılarından övgüyle ve takdirle bahsederek başlayan Bakan Güler, başarının en önemli örneklerinden biri olan savunma sanayiini işaret ederek büyük hedefler beklentisinde olduklarını söyledi. Türkiye Yüzyılı vizyonuna emin adımlarla ilerlemenin lokomotif güçlerinden biri olan savunma sanayii hamlelerini anlatan ve bu alanda çeşitli videolar izleten Bakanımız Güler, bu önemli vizyonda gençlere büyük sorumluluklar ve hayal ortaklıkları düştüğünü ifade etti. Hitabının ve konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan Bakan Güler, heyecanın, ilginin ve katılım cesaretinin umut verici olduğunu belirtti. Öğrencilerin, savunma sanayiinin geleceği, mevcut projeler, Kaan 5. nesil savaş uçağı projesi gibi önemli başlıkların yanı sıra kariyeri hakkında sorular yönelttikleri Bakan Güler, Bayburt’un hayatında önemli bir yeri olduğunu dile getirdi. 

Programın sonunda Bakan Güler’e, Bayburt Üniversitesinin girişimleriyle coğrafi işaret alınan ve Bayburt Üniversitesinde çalışmalarını sürdüren ehram sanatçısı Sevin Ataner’in dokuduğu ehramı hediye eden Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, öğrencilere kazandırdığı yeni ufuklar ve teşrif nezaketleri için teşekkürlerini bildirdi. Program, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sonlandı. 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.