Bayburt Anadolu Mektebi Öğrencileri Yazar Tarık Buğra’yı Anlattı

Bayburt Anadolu Mektebi Öğrencileri Yazar Tarık Buğra’yı Anlattı

Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Anadolu Mektebi Bayburt'ta projesiyle hayata geçen Yazar Okumaları ve Tarık Buğra İl Paneli; Vali Yardımcısı Yunus Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

ABONE OL
21 Ocak 2024 12:03
Bayburt Anadolu Mektebi Öğrencileri Yazar Tarık Buğra’yı Anlattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Anadolu Mektebi Bayburt’ta projesiyle hayata geçen Yazar Okumaları ve Tarık Buğra İl Paneli; Vali Yardımcısı Yunus Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Vali Yardımcısı Yunus Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney’le birlikte katıldığı il panelinde Tarık Buğra’nın hayatı hakkında verilen bilgileri ve öğrencilerin okudukları kitaplar üzerine yaptıkları değerlendirmeleri ilgiyle takip etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde düzenlenen panele farklı liselerden iştirak eden panelistler; okuduklarından hareketle yazarın insana, hayata ve dünyaya dair görüşlerini dile getirdiler.

Bayburt İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, paneldeki konuşmasında “Geçen yıl hayata geçirdiğimiz ve büyük bir heyecanla yürüttüğümüz Anadolu Mektebi Bayburt’ta projesini; bu sene de aynı coşku, aynı azim ve aynı kararlılıkla sürdürmeye devam ediyoruz. Öğrencilerimiz; bu süreçte medeniyetimizin birikimi öncü yazarlarımızın eserleriyle tanıştıkça, bu eserleri yorumlayıp kültürel derinlik kazandıkça, özüne ve kimliğine hâkim oldukça, okuma alışkanlığı kazandıkça ve dahası kendilerini özgürce ifade edebildikçe biz de bahtiyar oluyor; yavrularımızla gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Panele katılan Vali Yardımcısı Yunus Coşkun da öğrencileri ve rehber öğretmenlerini tebrik ederek tüm panelistlere ve öğretmenlerine katılım belgesi takdim etti.

Tarık Buğra İl Paneli, belge töreninin ardından sona ererken protokol temsilcileri, günün anısına öğrenci ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çekilerek program sona erdi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.