Bayburt Belediyesi’nden Çocuklara Onbeşi İkramı

Bayburt Belediyesi’nden Çocuklara Onbeşi İkramı

Bayburt Belediyesi Ramazan ayında Bayburt’un asırlık geleneği olan onbeşi’nde çocuklara ikramda bulundu.

ABONE OL
7 Nisan 2023 04:54
Bayburt Belediyesi’nden Çocuklara Onbeşi İkramı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Bayburt Belediyesi bir Bayburt geleneği olan ve Ramazan ayının on dördünü on beşine bağlayan akşamda iftar sonrası gerçekleştirilen on beşi programı düzenledi.

Belediye ekipleri iftarın ardından mahalle mahalle dolaşarak şehrin dört bir yanında çocuklara çeşitli ikramlarda bulundu.

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’nin de çocukların heyecanına ortak olduğu etkinlikte çocuklar hem on beşi ikramlarını topladı hem de eğlenceli dakikalar yaşadılar. Çocuklar ayrıca onbeşi geleneğinin yaşatılmasına verdiği katkılardan dolayı Başkan Pekmezci’ye teşekkür ettiler.

Bayburt merkezde bulunan 14 mahallede gerçekleşen etkinliğin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Hükmü Pekmezci “Bayburt’ta asırlardan beri devam eden bir geleneğimiz var. Ramazan ayının on dördünü on beşine bağlayan gece Bayburt’ta onbeşi olarak adlandırılıyor. Çocuklarımız Ramazan’ın bu ulvi havasını bu güzelliğini komşularıyla, arkadaşlarıyla, dostlarıyla paylaşmak için onbeşi topluyorlar. Bu yıllardan beri bu şekilde devam ediyor. Biz Bayburt Belediyesi olarak bu geleneğin devamı için elimizden geleni yerine getirmeye ve bu mutlu havayı çocuklarımızla birlikte teneffüs etmeyi arzu ediyoruz. Bugün burada gördüğünüz gibi çocuklarımız onbeşilerini aldılar mutlular. İnşallah nice onbeşileri sağlık içinde birlikte paylaşırız.” ifadelerini kullandı.

Çocukların büyük bir sevinçle onbeşilerini toplayarak evlerine mutluluk içinde döndüğü programda Belediye Başkan Yardımcısı Süreyya Türkmenli de Başkan Pekmezci’ye eşlik etti. 

Çocuklara Belediyeden Onbeşi İkramı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.