Bayburt’ta Anaokulu Öğrencileri Sinemayla Buluştu

Bayburt’ta Anaokulu Öğrencileri Sinemayla Buluştu

Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Bayburt’ta Bilim Yolculuğu” projesi kapsamında 150 öğrenci sinema sevinci yaşadı.

ABONE OL
14 Ocak 2023 20:59
Bayburt’ta Anaokulu Öğrencileri Sinemayla Buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Bayburt merkezdeki okullardan Kır Çiçekleri Anaokulu, Nazlı Şentürk Kızılay Anaokulu ve Cumhuriyet İlkokulunda öğrenim gören öğrenciler, servislerle taşınarak Bayburt Üniversitesi Kültür Merkezi bünyesinde yer alan sinema salonunda yerlerini aldı. Öğrenciler, patlamış mısır eşliğinde 6 Ocak’ta vizyona giren TRT ortak yapımı “Rafadan Tayfa: Galaktik Tayfa” adlı filmi ilgiyle izledi. Rafadan Tayfa’nın sevilen kahramanlarının dünyada mahsur kalan uzaylı arkadaşlarına yardım ettiği film, öğrencilerin beğenisini kazandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, okul dışı öğrenme ortamlarının eğitime yönelik faaliyetlerini artırmak ve bu tür faaliyetleri özendirmek amacıyla başlattıkları projenin önemine vurgu yaptı. Ayrıca farklı derslerde öğrenilen ve öğrencilere soyut gelebilecek kavram ve terimlerin somut olarak gözlemlenebilmesini ve anlaşılabilirliğini sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Birçoğu ilk kez sinemaya giden öğrencilerimizin bu sevincine vesile olan okul yöneticileri ve öğretmenlere teşekkürlerini iletti.

Öğrencilere bu etkinlikte İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Demir, okul yöneticileri, öğretmenler ve veliler eşlik ederek onların sinema heyecanına ortak oldu.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.