DENEYAP Teknoloji Atölyesi Bayburt’ta Hizmete Açıldı

DENEYAP Teknoloji Atölyesi Bayburt’ta Hizmete Açıldı

ABONE OL
24 Ocak 2024 09:06
DENEYAP Teknoloji Atölyesi Bayburt’ta Hizmete Açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Bayburt’ta gençlerin özellikle teknoloji alanında gelişimlerine katkı sağlayacak olan DENEYAP Atölyesi’nin açılışı gerçekleşti. tipobetm.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’da düzenlenen “Teknofest 2022” etkinliğinde, içerisinde Bayburt’unda bulunduğu 100 DENEYAP Atölyesinin resmi açılışını eş zamanlı olarak online gerçekleştirdi.

Törende Vali Cüneyt Epcim, Milletvekili Fetani Battal, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Gençlik ve Spor il Müdürü Adem Köse, Ak Parti İl Başkanı Hacı Ali Polat ve ilgili kurum amirleri hazır bulundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezinde kurulan ve Milli teknoloji hamlesinin itici gücünü oluşturacak, teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmeyi hedefleyen DENEYAP Teknoloji Atölyesinde hazır bulunan Vali Epcim, Teknofest Karadeniz 2022 etkinliğinde yapılan açılış törenine video konferansla katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleşen TEKNOFEST 2022’de bir konuşma gerçekleştirdi.

TEKNOFEST’in her geçen yıl büyük bir şölene dönüştüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Etkinliğin gençlerimiz tarafından bu derece benimsenmesi gerçek anlamda bir zihni devrimdir.” dedi.

Teknolojiyle her alanda Türkiye’nin gelişimi için büyük bir çaba sarf ettiklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her bakımdan güçlü olmak mecburiyetindeyiz aksi halde bizi Suriye’den de, Ukrayna’dan da, Bosna’dan da beter ederler.” sözleriyle güçlü olma mesajı verdi.

Gençlik ve Spor müdürü Adem Köse’den bilgi alan Vali Cüneyt Epcim “DENEYAP” atölyesinin Bayburt’a hayırlı olması temennisinde bulundu.

İl Müdürü Köse’de Vali Epcim ve Milletvekili Battal’a, atölyenin yapımı ve hazırlanmasından dolayı verdikleri desteklerden ötürü teşekkür etti.

Bayburt’ta DENEYAP Teknoloji Atölyesi Eş Zamanlı Hizmete Açıldı
Bayburt’ta DENEYAP Teknoloji Atölyesi Eş Zamanlı Hizmete Açıldı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.