Eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmez, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’yi Ziyaret Etti

Eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmez, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’yi Ziyaret Etti

59. ve 60. hükümetlerde Devlet Bakanlığı yapan Kürşat Tüzmen, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’yi ziyaret etti.

ABONE OL
30 Haziran 2022 10:07
Eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmez, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’yi Ziyaret Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Sporcu kişiliği ve motosiklet tutkusuyla bilinen eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Global TV ekranlarında yayınlanan “Kürşad Tüzmen ile Benim Şehrim” programının çekimleri için Bayburt’a geldi. Program çekimleri öncesi Bayburt Belediyesini ziyaret eden Tüzmen, Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci tarafından karşılandı.

Belediyemize tutkunu olduğu motosikletiyle gelen Eski Bakan Tüzmen’i makamında ağırlayan Belediye Başkanımız Pekmezci, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Belediye Başkanımız Pekmezci, Eski Bakan Tüzmen’e tarihi geçmişi olan Bayburt’la ilgili bilgiler verdi. Bayburt’un bir tarih ve kültür şehri olduğuna vurgu yapan Başkanımız Pekmezci, şehrimizin tarihi dokusuna uygun çalışmalara imza atamaya gayret ettiklerini söyledi. Belediyemiz tarafından tamamlanan, devam eden ve planlanan projeler hakkında da kısaca bilgi veren Başkanımız Pekmezci, ziyaret anısına Bakan Tüzmen’e Dede Korkut biblosu ve yöresel ürünlerden oluşan hediye paketi takdim etti.

Bayburt’ta Dede Korkut’un önemi ve yöresel ürünler hakkında da Başkanımız Pekmezci’den bilgi edinen Eski Bakan Tüzmen, misafirperverliğinden dolayı Başkanımız Pekmezci’ye teşekkürlerini bildirdi. Ülkemizi karış karış gezerek gelenek göreneklerimizi, halk oyunlarımızı, türkülerimizi, yöresel lezzetlerimizi ve hikâyelerimizi bir televizyon kanalında izleyicileriyle paylaştığını kaydeden Tüzmen, “Tarihi ve kültürüyle ülkemizin gezilmeye ve görülmeye değer önemli bir şehri olan Bayburt’tayız. Bayburt’u gezerek bütün yönleriyle izleyicilerimizle paylaşacağız. Belediye Başkanımıza misafirperverliğinden ötürü ve verdiği önemli bilgilerden dolayı teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını temenni ediyorum” dedi.

Belediyemiz ziyaretini hatıra fotoğrafı çekimiyle tamamlayan Tüzmen, “Kürşad Tüzmen ile Benim Şehrim” programının çekimlerine başlamak üzere motosikletiyle binlerce yıllık tarihi geçmişi olan Bayburt Kalesi’ne geçti.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.