MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Türkiye Son 300 Yılın En Güçlü Devleti Halinde

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Türkiye Son 300 Yılın En Güçlü Devleti Halinde

ABONE OL
27 Haziran 2022 00:31
MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Türkiye Son 300 Yılın En Güçlü Devleti Halinde
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti günümüzde son 300 yılın en güçlü haline ulaştı” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanlığı, “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma’ toplantısı düzenledi. Toplantıya konuşmacı olarak katılan MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhur İttifakı ile birlikte bir süper güç haline dönüştüğünü belirterek, son 300 yılında en güçlü haline geldiğini belirtti.

MHP Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Türkiye Son 300 Yılın En Güçlü Devleti Haline Geldi

Çoruh Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Milletvekili Osmanağaoğlu’nun yanı sıra Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Bayburt İl Genel Meclisi Başkanı Bülent Yardımcı, MHP MYK Üyeleri İdris Aydın, Musa Küçük ve Mertcan Ağaç, MHP Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap, AK Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, Aydıntepe Belediye Başkanı Haşim Şentürk, MHP Bayburt Merkez İlçe Başkanı Muharrem Baykal, Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanı Yunus Emre Zengin ve partililer katıldı. 

MHP Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap’ın açılış konuşması ile başlayan programda, MHP MYK Üyesi İdris Aydın Cumhur İttifakı’nın önemine vurgu yapan bir konuşma yaptı. 

Daha sonra konuşan Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ise, Bayburt’a hizmet açtıkları ve planladıkları projelerden bahsetti.

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin “Dede Korkut’un emanetlerini baştacı yapan başımızın tacı Bayburtlu hemşehrilerimie gönüller dolusu selamlarımı ve muhabbetlerimi iletin” ifadelerini aktararak sözlerine başlayan MHP Genel Sekreter Yarıdmcısı ve Erzurum Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, “Dört bir tarafımız niyetleri kuşkulu, maksatları mahsurlu, milli haklarımıza, milli varlığımıza saldırmayı görev edinmiş, mahremimize el uzatmaya yeltenmiş eşkıyalarla çevrilmişken, elbette ki MHP’nin, gönül vermişlerinin, Türk Milliyetçilerinin susmaları beklenmeyecektir. Şüphesiz milli değerlerimize yapılan hücumlara her geçen gün bir yenisi eklenirken, devletimizin egemenlik haklarının gaspı için her gün yeni bir hamle ile karşılaşılırken, elimizi taşın altına koymamızdan elbette ki rahatsız olanlar olacaktır. Ancak bilmedikleri gerçek şudur ki, şimdiye kadar sövene dilsiz, vurana elsiz kalmadık. Bugünden sonra da kalmayacağız. Çünkü biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz. Bu böylece bilinmelidir” dedi.

MHP Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Türkiye Son 300 Yılın En Güçlü Devleti Haline Geldi

Türkiye’nin önüne çıkan problemlerle baş çıkacak gücünün olduğunu ve bu gücün Cumhur İttifakı olduğunu dile getiren Osmanağaoğlu, “Biliyoruz ki yaşanan sorunun adı ne olursa olsun, önümüze çıkan problemlerin kaynağı nereden gelirse gelsin tüm bu sorunlarda şuurlu, programlı, ve etkili bir şekilde başa çıkabilecek kabiliyetimiz ve karalılığımız vardır. İşte bu kararlılık liderimiz sayın Devlet Bahçeli beyin mimarı olduğu Cumhur İttifakı’dır. Bu kabiliyet Türk milletinin kaderi ile vücut bulmuş, şerefli mazimizin engin tecrübeleriyle yoğrulmuş Cumhur İttifakı’nda fazlasıyla mevcuttur. İnanıyoruz ki Bayburtlu hemşehrilerimizin bayat senaryolara karnı da toktur. CHP’sinden İP’ine HDP’sinden PKK’sına, FETÖ’süne, tabelalarını satlığa çıkaranlardan, tükenmiş itibarlarına bakmadan particilik oynayanlar kadar, Türk milletinin tarihsel yürüyüşüne çelme takma isteyen kim varsa bu kararlılığın karşısında duramayacaktır. İnanıyoruz ki sizler çürüğü görmektesiniz” diye konuştu. 

Türkiye’nin bölgesinde Cumhur İttifakı ile süper güç olduğunu ifade eden Osmanağaoğlu, “Biz bölgede edindiğimiz haklarımızdan bugün feragat etsek, insanımız çok huzurlu bir yaşam kazanır belki ama bu onurlu, haysiyetli bir yaşam olmaz. Dün domatesin kilosundan siyaset yapanlar, bugün domatesin kilosu 5 liraya düşünce bunu ağızlarına bile alamıyorlar. Bunlar gelip, geçici şeyler. Ekonomimiz düzelir. Ama Bayburtlu’nun onuru her şeyin üstündedir. Size şunu bir kardeşiniz olarak samimi bir şekilde temin ederim ki, Türkiye Cumhuriyeti sayın Cumhurbaşkanımız Recep Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin önderliğinde kurulan Cumhur İttifakı ile birlikte bir süper güç haline dönüştü ve son 300 yılın en güçlü haline geldi” şeklinde konuştu. 

Osmanağaoğlu, konuşmasında Bayburt’taki belediye icraatlarından da övgüyle bahsederek, MHP belediyeciliğinin en güzel örneklerinden birinin Bayburt’ta sergilendiğini belirterek, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ve ekibine teşekkür etti. 

Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu’nun katılımıyla gerçekeleşen ‘Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma’ programı bugün esnaf gezisi ile devam etti. Program Aydıntepe ve Demirözü’nde düzenlenecek toplantılar ve esnaf gezileri ile son bulacak.

MHP Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Türkiye Son 300 Yılın En Güçlü Devleti Haline Geldi

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.