Asırlık 15’i Geleneği Bayburt’ta Yaşatılmaya Devam Ediyor.

Asırlık 15’i Geleneği Bayburt’ta Yaşatılmaya Devam Ediyor.

Bayburt Belediyesi, Ramazan ayının on dördünü on beşine bağlayan akşamda iftar sonrası gerçekleştirilen ve “onbeşi” olarak adlandırılan geleneksel programı bu yıl da düzenledi.

ABONE OL
30 Mart 2024 14:55
Asırlık 15’i Geleneği Bayburt’ta Yaşatılmaya Devam Ediyor.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Bayburt Belediyesi, Ramazan ayının on dördünü on beşine bağlayan akşamda iftar sonrası gerçekleştirilen ve “onbeşi” olarak adlandırılan geleneksel programı bu yıl da düzenledi.

Belediye ekipleri, iftarın ardından şehrin tüm mahallelerinde dolaşarak çocuklara çeşitli ikramlarda bulundu. Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci de çocukların heyecanına ortak oldu ve etkinliğe katıldı.

Çocuklar, hem onbeşi ikramlarını topladılar hem de eğlenceli dakikalar yaşadılar. Ayrıca, onbeşi geleneğinin yaşatılmasına verdiği katkılardan dolayı Başkan Pekmezci’ye teşekkür ettiler.

Bayburt merkezde bulunan 14 mahallede gerçekleşen etkinliğin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Hükmü Pekmezci şunları söyledi:

“Bugün çocuklarımızla birlikte asırlardan beri devam eden onbeşi geleneğimizi yaşatmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın mutluluğu gözlerinden okunuyor. Çocuklarımız mutlu bizlerde mutluyuz. Bu geleneği her geçen gün artan bir şevkle devam ettirmek için gayret içindeyiz.

Çocuklarımız Ramazan’ın bu güzelliğini komşularıyla, arkadaşlarıyla, dostlarıyla paylaşmak için onbeşi topluyorlar. Bu yıllardan beri bu şekilde devam ediyor. Biz Bayburt Belediyesi olarak bu geleneğin devamı için elimizden geleni yapmayı ve bu mutluluğu çocuklarımızla birlikte yaşamayı arzu ediyoruz. Bugün burada gördüğünüz gibi çocuklarımız onbeşilerini aldılar mutlular. İnşallah nice onbeşileri sağlık içinde birlikte paylaşırız.

Çocuklar, büyük bir sevinçle onbeşilerini toplayarak evlerine mutluluk içinde döndüler. Programa Belediye Başkan Yardımcısı Süreyya Türkmenli de Başkan Pekmezci’ye eşlik etti.

Bayburt Belediyesi Çocukları Unutmadı, Onbeşi Geleneğini Yaşattı
Bayburt Belediyesi Çocukları Unutmadı, Onbeşi Geleneğini Yaşattı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.