AK Parti Bayburt Belediyesi Başkanı Adayı Mete Memiş Oldu

AK Parti Bayburt Belediyesi Başkanı Adayı Mete Memiş Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri için Bayburt Belediye Başkan Adayını Mete Memiş olarak açıkladı.

ABONE OL
18 Ocak 2024 23:14
AK Parti Bayburt Belediyesi Başkanı Adayı Mete Memiş Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber 69 Bayburt – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri için Bayburt Belediye Başkan Adayını Mete Memiş olarak açıkladı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da düzenlediği aday tanıtım toplantısında 48 belediye başkan adayını tanıttı.

2024 yerel seçimlerinde Bayburt Belediye Başkan Adayı Mete Memiş oldu.

2014-2019 yıllarında Bayburt Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Mete Memiş, beş yıllık bir aradan sonra 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde tekrar Bayburt Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday gösterildi.

Memiş’in adaylığı, yerel siyasette önemli bir hareketlilik getirirken, 2024 yerel seçimlerinin Bayburt’ta AK Parti ile MHP arasında büyük bir rekabete sahne olması bekleniyor.

Mete Memiş kimdir?

1964 yılında Bayburt’ta doğdu. İlk ve orta öğretimini Bayburt’ta, lisans eğitimini 1985 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Matematik bölümünde tamamladı.

Mesleğe Kars/Kağızman’da başladı ve Bayburt Lisesi’nde matematik öğretmenliğinin yanı sıra müdür yardımcılığı yaptı. Ardından özel sektöre geçiş yaparak Bayburt Güven Dershanesi’nde müdür olarak çalıştı. Sonrasında Erzincan Güven Dershanesi’nde idareciliğe ve matematik öğretmenliği yaptı.

30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçiminde Bayburt Belediye Başkanı seçilen Memiş, evli ve üç çocuk babası.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.